درسی از پائیز...

پاییز در راه بود ساقه ها و گلبرگهای گیاهان رو به خشکی می رفتند و باد آواز جدایی سرداده بود و خوشه ها و شاخه ها را به هم می سائید . و دانه ها را از ساقه ها و خوشه ها و برگها را از شاخه ها جدا می کرد . شاهد این عظمت بودم و هزاران سوال !  ناگاه نجوایی بین یک ساقه خشک و دانه ای  که در پای آن افتاده بود مرا به دنیای جواب برد ...

میگفت : شکفته شدن در شکافته شدن است

اگر آسمانی شکافته نشود رحمتی نیست !

 اگر ابری شکافته نشود بارشی نیست !

اگر زمینی شکافته نشود رویشی نیست !

اگر دانه ای شکافته نشود شکفته نمی شود .

دانه پرسید : چگونه بیاموزم شکافته شدن را ؟

ساقه گفت : شکافته شدن آموختنی نیست! زمان آنکه برسد شکافته خواهی شد به آنچه که باید شکافته شوی فقط باید به جهان هستی متصل باشی ! حی و حاضر !

دانه پرسید : چگونه بیاموزم شکفتن را ؟

ساقه گفت :  شکفته شدن هم آموختنی نیست در تمام مدت که به من اتصال داشتی راز شکفته شدن در دل تو قرار گرفته و به آگاهی آن رسیده ای وقت شکفتنت که برسد خواهی دید که چگونه است و شکفته خواهی شد به آنچه که باید شکفته شوی !

گاه شکافتن برایت در آسیاب است و شکفتن در آتش ! تا نانی شوی ! گاه شکافتن برایت در لانه موری است  و شکفتنت در وجود اوست ! و گاه شکافتنت در خاک است و شکفتنت در آسمان ! دانه با شادمانی  لبخندی زد و تا رسیدن به زمان شکافتنش در دل گرم زمین در رؤیای شکفتن آرام گرفت . 

از غفلت خود آهی کشیدم ! ساقه خشک متوجه آه من شد !

گفتم افسوس که پائیز عمرم رسید و درک نکردم شکافتن و شکفتن را ! به من هم بیاموز آنچه که باید بیاموزم ! 

ساقه  خشک گفت : ای انسان برای تو هم آموختنی نیست !

تو هم باید متصل شوی به اصل خود !  تا آگاه شوی به آگاهی ! ...

/ 1 نظر / 40 بازدید
نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updap.com با تشکر[گل] [گل]